Fjalë Kyçe

Belgjika e mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Portugalisë

Belgjika e mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Portugalisë

Ka përfunduar pjesa e parë mes Belgjikës dhe Portugalisë.

Belgët janë në epërsi me rezultat minimal 1 – 0, shkruan lajmi.net.

Dy Kombëtaret janë duke zhvilluar super ndeshje dhe kanë provuar të gjejnë golin qysh nga minuta e parë.

Diogo Jota nga afërsia dhe Cristiano Ronaldo nga gjuajtja e lirë, provuan për Portugalinë, por të pafat.

Ndërkohë, Belgjika golin e gjeti përmes Thorgan Hazard që realizoi eurogol nga distanca (42′) – VIDEO.

Rezultati momental është 1 – 0.