Fjalë Kyçe

Dhjetëra të lënduar nga shpërthimi në fabrikën ruse që prodhon eksplozivë

Dhjetëra të lënduar nga shpërthimi në fabrikën ruse që prodhon eksplozivë

Dy njerëz janë të humbur dhe 19 të tjerë janë të plagosur pasi një shpërthimi në një fabrikë ruse që prodhon eksplozivin TNT.

Shpërthimi ndodhi të shtunën në Dzerzhinsk, rreth 400 kilometra në lindje të Moskës, arsyeja se pse ndodhi akoma nuk dihet.

Zëvendëskryetari i rajonit që përfshin edhe Dzerzhinsk, Dmitry Krasnov, tha në televizionin shtetëror se dy persona kanë humbur.

Ministria e shëndetësisë rajonale tha se 19 persona u trajtuan pas shpërthimit, asnjë nga lëndimet nuk u konsiderua e rëndë.