Fjalë Kyçe

Çifti sulmohet nga ariu, do habiteni se si kanë shpëtuar

Çifti sulmohet nga ariu, do habiteni se si kanë shpëtuar

Një person ka arritur që të mbijetojë nga dyluftimi me ariun. Ai e fitoi dyluftimin me ndihmën e të dashurës së tij, e cila bërtiste duke i thënë që ta godasë ariun në sy.

Andi Bauer, 26 nga Gjermania dhe Lara Booth, 23 vjeçare nga Britania e Madhe, kishin dalë për shëtitje në malet e Rumanisë, kur e gjetën vetën një metër larg një ariu me dy këlyshë, raporton Daily Mail, transmeton Gazeta Express.

Ariu, i cili i sulmoi çiftin për vetëmbrojtje, ia ka lënduar këmbën, duke e lënë të gjakosur.

Ai u shpëtua falë të dashurës së tij, e cila gjatë kohës sa ai po përballej me ariun, ajo i bërtiti disa herë që ta sulmonte ariun në sy.

Mrekullisht, ariu u largua kur u sulmua në sy dhe çifti i shpëtuan vdekjes.

Kujdes, pamje të rënda.