Fjalë Kyçe

Damian Lewis largohet nga “Billions”

Damian Lewis largohet nga “Billions”

Damian Lewis po largohet nga Billions pas pesë sezoneve.

Aktori luajti Bobby Axelrod, aka Axe, në Showtime, i cili transmetoi finalen e sezonit të tij të pestë të dielën mbrëma.

Showtime gjithashtu tha se sezoni i gjashtë do të ketë premierën më 23 janar teksa publikoi edhe një trailer.

“Faleminderit SHO_Billions, faleminderit Brian Koppelman, David Levien”, shkroi Lewis në Twitter të hënën herët në mëngjes. “Një kënaqësi dhe një privilegj për të luajtur Ax për pesë sezone me kastin dhe ekipin më qesharak dhe më të talentuar. Do të më mungojë familja e Billions. Po, disa punë janë më shumë sesa thjesht një punë…. Dashuri”.

Paul Giamatti, Corey Stoll dhe Maggie Siff gjithashtu do të kthehen për sezonin e gjashtë.

Sezoni i ardhshëm do të jetë pa Axe me një zëvendësim të bërë nga Michael Prince. Ndërkohë, Chuck (Giamatti) duhet të zhvillojë një strategji të re që është më e mprehtë dhe më e sofistikuar se më parë.

Të gjithë – Wags (David Costabile), Wendy (Siff), Taylor (Asia Kate Dillon), Sacker (Condola Rashad) dhe Senior (Jeffrey DeMunn) – duhet ‘të mprehin armët e tyre dhe të kërkojnë aleanca të reja në mënyrë që të mbijetojnë’.

Stoll iu bashkua shfaqjes si një mysafir në sezonin e pestë si një kërcënim i ri për Axe.

Nuk është seriali i parë i Showtime që Lewis është larguar, meqë ai doli nga “Homeland” në 2013 pas tre sezoneve./telegrafi.com