Fjalë Kyçe

Dashuria, puna dhe shëndeti: Ky është horoskopi për sot

Dashuria, puna dhe shëndeti: Ky është horoskopi për sot

Të gjithëve na ndodh të stresohemi e të kemi ankth. Disa arrijnë ta kontrollojnë, ndërsa të tjerë kanë frikë nga pasiguria.

Dashi

Kërkoni të paktën një ditë të plotë në javë që të argëtoheni ose të mos bëni asgjë. Të gjitha punët e të tjerëve mund të realizohen edhe pa ty!

Demi

Si njeri që doni paqe, ju ndiheni të stresuar kur lëndoni ndjenjat e dikujt ose nuk mund të zgjidhni një debat. Përqendrohuni te instinkti juaj i pagabueshëm dhe besoni se vlera dhe ndershmëria juaj e vërtetë do të mbizotërojë.

Binjakët

Ju duhen aktivitete të rregullta për të qetësuar mendjen tuaj tepër aktive, të tilla si mësime joga.

Gaforrja

Bëni frymëmarrje të thellë vazhdimisht: siguria juaj e vërtetë është atje.

Luani

Edhe dashuria mund t’ju mbushë me hormone dhe dobësi që ju bëjnë një fëmijë të pasigurt. Lëreni dhe pranoni çfarëdo lloj gjëje që të ndodhë dhe do të jeni shumë më të lumtur.

Virgjëresha

Ndiheni të stresuar edhe kur dikush që e doni po lufton ose vuan. Në vend që të përpiqeni të rregulloni gjërat për të tjerët, përdorni aftësitë tuaja të përparuara për të imagjinuar një rezultat pozitiv, pasi mendja juaj do të jetë e qetë kur të besoni që gjithçka do të jetë në rregull.

Peshorja

Në vend që të zieni në heshtje ose të ekzagjeroni duke bërtitur në mbrojtje të vetes, reagoni me qetësi për momentin. Një mjedis i organizuar do t’ju mbajë të qetë.

Akrepi

Ju preferoni të merrni kohën tuaj më shumë sesa të nxitoni për të përfunduar gjërat. Sigurohuni që njerëzit të dinë nevojat tuaja dhe kufijtë tuaj në mënyrë që të mund të negociojmë ato që funksionojnë për të gjithë.

Shigjetari

Partneri që ju kritikon ose shefi tepër i kërkuar mund t’ju shkaktojë shumë stres. Sigurohuni që të keni kohë për të ushqyer shpirtin tuaj në një ambient me gjelbërim, duke mos u ndier aq i kufizuar.

Bricjapi

Ilaçi është të jetoni momentin, i vetmi vend ku gjendet gëzimi. Mos harroni se ka shumë kohë për t’u çlodhur në ditën e ngarkuar.

Ujori

Shpesh ndiheni të stresuar nga presioni i kohës. Sidoqoftë, merrni kohë për tu qetësuar sepse do të bëni më shumë gjëra dhe do të ndiheni më të qetë.

Peshqit

Miratoni shprehjen “Kjo është thjesht kalimtare” dhe sigurohuni që të keni mjaft kohë vetëm për të përpunuar emocionet tuaja.