Fjalë Kyçe

Del në ankand Golf 1 për 46.000 euro, tetë herë më shtrenjtë se kur u prodhua

Del në ankand Golf 1 për 46.000 euro, tetë herë më shtrenjtë se kur u prodhua

Një Golf 1 i vitit 1979 mund të shitet me një çmim tetë herë më të shtrenjtë se vlera e tij kur u prodhua.

VW Golf GTI ka dalë në ankand për 42.000 funta (46.200 euro) ndërsa pronari aktual e ka blerë në vitin kur u prodhua për vetëm 5100 funta (5600 euro).

Ai ka një motot ikonik për markën gjermane dhe është një nga modelet e para që u prodhua me timon në krahun e djathtë për tregun britanik.Modeli klasik është mbajtur në gjendje perfektë dhe shumë origjinale derisa ka të kaluar vetëm 27000 km, derisa i është nënshtruar një restaurimi të plotë në vitin 2015.Golfi do të qëndroj për rreth tre muaj në ankand në internet nga “The Matket” derisa të gjej pronarin e ri.