Fjalë Kyçe

Destinacionet më të bukura për pushimet dimërore – Brezovica nuk mungon

Destinacionet më të bukura për pushimet dimërore – Brezovica nuk mungon

Dimri është më të vërtetë magjepsës në Ballkan – nga shtigjet malore në liqene të ngrira me mot të paparashikueshëm dhe destinacione komode.

Nga Sllovenia në Kosovë, këto janë destiancionet e jashtëzakonshme për t’i kaluar pushimet e dimrit, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë vendet e zgjedhura nga magazina e udhëtimeve “Culture Trip”, Brezovica pa dyshim është pjesë e kësaj liste.

Liqeni i Bledit në Slloveni

church-2071491_1920

Banja e Vrnjackës, Serbi

massage-2717431_1920

Koncheto Ridge, Bullgari

mountains-676609_1920

Poiana Brașov, Romani

6714434869_50c9f8deb1_o

Ohrid, Maqedoni

6872839903_3854beb1ec_b

Bjeshkët e Sharrit, Kosovë