Fjalë Kyçe

Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem

Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem

Dy adoleshentë palestinezë kanë sulmuar me thika një polic izraelit në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku njëri prej tyre është vrarë nga të shtënat me armë, ka njoftuar policia izraelite.

E kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e sulmit që është transmetuar në një televizion izraelit, ku shihen dy të rinjtë duke iu afruar policit dhe befasisht nxjerrin thikat dhe fillojnë ta therin, transmeton Telegrafi.

Si rezultat i këtij veprimi, kolegët e policit janë detyruar t’i qëllojnë me armë. E sipas policisë dyshja ishin adoleshentë duke mos precizuar saktë moshën e tyre.

Në anën tjetër zëdhënësi i policisë Miki Rosenfeld, ka njoftuar se sulmuesi tjetër është dërguar me urgjencë në spital.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministria e shëndetësisë së Palestinës, që ka konfirmuar se njëri nga dy adoleshentët është vrarë.