Fjalë Kyçe

E fituan xhek-potin e lotarisë, vazhdojnë jetën e rëndomtë me sanduiç e çaj

E fituan xhek-potin e lotarisë, vazhdojnë jetën e rëndomtë me sanduiç e çaj

Këto janë fotografitë e para të familjes fatlume irlandeze, të cilët kanë fituar këtë javë çmimin e madh prej 135 milion euro.

May Whearty doli jashtë shtëpisë së saj modeste vetëm disa ditë pasi ajo fitoi shumën që të ndryshon jetën, përcjell Gazeta Alo.

Ajo dhe nëntë vëllezërit e motrat po përgatiten t’i fusin në xhep milionat e fituar pasi fituan çmimin më të madh të lotarisë në vend.

Familja ishte në Dublin për të folur me përfaqësuesit e lotarisë të mërkurën dhe ka të ngjarë të marrin paratë të premten.

Zëdhënësja Miriam Donohoe iu tha medieve lokale se: “Ata ishin shumë të qetë, ata ishin në një formë shumë të mirë.

“Ata kishin një filxhan çaj, filxhan kafe, sanduiçe.

“Nuk kishte asgjë luksoze, nuk kishte asnjë spërkatje të madhe. Janë njerëz me nivel të lartë.

“Unë mendoj se ata me të vërtetë do të trajtojnë këtë fitore në një mënyrë shumë të ndjeshme.”

Ai shtoi: “Ata do të takohen së shpejti me Lotarinë Kombëtare për të diskutuar nëse planifikojnë të japin ndonjë intervistë për fitimin e tyre’./Gazeta Alo/