Fjalë Kyçe

Edhe 160 raste të reja në Serbi, pesë të vdekur

Edhe 160 raste të reja në Serbi, pesë të vdekur

Pesë persona kanë ndërruar jetë brenda një dite në Serbi të cilët ishin të prekur me koronavirus.

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit në Serbi, duke ngritur kështu bilancin e përgjithshëm në 28.

Lexo edhe:

Vdes nga koronavirusi një zyrtar i qeverisë serbe

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 160 raste të tjera dhe numri i përgjithshëm i infektuarve është 1.060, njoftuan sot autoritetet shëndetësore serbe, transmeton KosovaPress.