Fjalë Kyçe

Gëlltiti unazën në ëndërr, u zgjua dhe e pa se me të vërtet e kishte bërë

Gëlltiti unazën në ëndërr, u zgjua dhe e pa se me të vërtet e kishte bërë

Më shumë sesa një ëndërr ishte një makth, ajo që përjetoi 29-vjeçarja Jenna Evans, banore në San Diego, në Shtetet e Bashkuara.

Gjatë natës ajo kishte pare një ëndërr “shumë të çuditshme”, pasi rrëfen në një postim që publikoi në Facebook dhe menjëherë u bë viral (ai tashmë ka tejkaluar 60 mijë pëlqime).

“I dashuri im dhe unë ishim në një situatë shumë të vështirë, e çuditshme që përfshinte një tren me shpejtësi të lartë dhe ato të këqija “.Mesazhi i Jenna vazhdon, duke shpjeguar se “Bobby më tha që unë duhej ta gëlltisja unazën për ta mbrojtur; kështu e hoqa, e futa në gojë dhe e gëlltita me një gotë ujë”. Vajza pastaj u zgjua papritmas, duke kuptuar që ajo nuk kishte më unazën e fejesës në gisht.

Ajo më pas vendosi të zgjojë të dashurin e tij Bobby për t’i treguar asaj për ëndrrën dhe ata shkuan së bashku në spital. Ironikisht, rrezet X të marra nga mjeku i saj gjetën në stomakun e 29-vjeçares asgjë më pak se një unazë 2,4 karatësh.

Në vend se të priste “natyrën për të marrë rrjedhën e saj”, raporton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, vajza iu nënshtrua një endoskopie që nxori xhevahirin nga stomaku.

”Gjithçka shkoi mirë, ata gjetën unazën time vetëm në fund të stomakut tim, në zorrë, ata e morën atë dhe ia dhanë Bobby, jo unë”, thotë Jeanna në Facebook, duke siguruar që tani, para se të shkojë për të fjetur, ai gjithmonë preferon t’i heqë gishtat dhe ta vendosë në tryezën e shtratit/standard.al