Fjalë Kyçe

Gjendet një trup i pajetë në Vitomericë të Pejës

Gjendet një trup i pajetë në Vitomericë të Pejës

Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur sot në fshatin Vitomericë të Pejës.

Rastin për lajmi.net e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Ai ka treguar se rasti është inicuar si hetim i vdekjes me urdhër të prokurorit të shtetit.

“Sot rreth orës 06:55 në mëngjes, Policia ka marrë informacion se në fshatin Vitomericë në Pejë një person është i shtrirë dhe pa shenja jete. Me të arritur në vendin e ngjarjes, ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Në vendin e ngjarjes ka ardhur edhe prokurori i shtetit me urdhër të të cilit rasti është inicuar si hetim vdekje”, tha Rugova.

Gjithashtu, ky i fundit ka shtuar se Policia po punon intensivisht për zbardhjen e rastit.