Fjalë Kyçe

 Goditet për vdekje këmbësori në Shirokë të Suharekës

 Goditet për vdekje këmbësori në Shirokë të Suharekës

Një këmbësor, 81 vjeçar, ka mbetur i vdekur në Shirokë të Suharekës pasi është goditur nga një veturë sot rreth orës 17:10.

Këtë e ka konfirmuar për Koha.net zëdhënësi i Policisë së Prizrenit, Vesel Gashi. Ai ka bërë të ditur se viktima ka vdekur në vendin e ngjarjes, derisa i dyshuari është arrestuar.

“Rreth orës 17:10 ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet në Shirokë të Suharekës. Një këmbësor ka mbetur i vdekur në vendin e ngjarjes pasi është goditur nga vetura, dhe vdekjen e tij e ka konfirmuar ekipi mjekësor. Me këtë rast është arrestuar edhe i dyshuari. Viktima është i lindur më 1938”, ka thënë ai.

Gashi ka shtuar se Policia është në vendin e ngjarjes dhe po e heton rastin.