Fjalë Kyçe

Grabiten dy banka në Pejë, policia jep detaje

Grabiten dy banka në Pejë, policia jep detaje

Policia e Pejës ka dhënë detaje rreth dy rasteve të grabitjes dhe tentim grabitjes që kanë ndodhur sot pasdite në Pejë.

Sipas zëdhënësit të Policisë Rajonale të Pejës, Xhevat Ibraj, tha për KALLXO.com se rreth orës 17:55, Policia ka pranuar një informatë për një grabitje që ka ndodhur në filialin e “Western Unionit”.

“Rreth orës 17: 55 kemi pranuar informacion se në afërsi të semaforëve të Pejë në filialin e ‘Western Union’ është një grabitje e armatosur. Policia iu ka përgjigjur rastit dhe njësitë e tjera policore kanë kontaktuar me viktimën, punëtore, e cila ka deklaruar që një person i dyshuar ka hyrë në këtë filial, se ka qenë i mbështjellë me një shall të zi, me kapelë në kokë dhe i njëjti me armë të shkurtë i ka kërkuar asaj para. Sipas punëtores, diku rreth 4500 euro janë grabitur nga i dyshuari” tha ai.