Fjalë Kyçe

Grenell zyrtarizon dorëheqjen nga Shtëpia e Bardhë

Grenell zyrtarizon dorëheqjen nga Shtëpia e Bardhë

I dërguari special i të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell, ka zyrtarizuar dorëheqjen nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Lajmin Grenell e bëri të ditur nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit. Dhe Presidenti Trump më dhuroi një dhuratë larg – Kryetarit tim të Kabinetit. Sekretarët e kabinetit “Duke vepruar” nuk marrin karrige, por Presidenti Trump donte që unë të kisha timen sepse, siç tha ai, “Ju jeni Sekretari i Parë i Kabinetit dhe është një çështje e madhe”.

Por, ai akoma vazhdon të mbetet si Përfaqësues Special për dialogun Kosovë-Serbi.