Fjalë Kyçe

Haradinaj: Gjysma e parlamentit kishit qenë në SHIK

Haradinaj: Gjysma e parlamentit kishit qenë në SHIK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka kritikuar kolegët deputetë se nuk po e respektojnë seancën, duke mos folur për atë që është thirr seanca.

Ai në fjalimin e tij tha se shumë pak kush po ndërlidhet me temën, derisa në seancë po flitet për ligjin.
Sipas tij, ligji për delegacion shtetëror nuk i ka dhënë besim atij, ligji është votu pikërisht në Kuvendin e Kosovës dhe i është dhënë e drejta edhe opozitës për tu bërë pjesë e saj, shkruan GazetaBlic

“E arritura më e madhe sot është e PSD-së pasi ka arrit sukses qoftë me ligjin për pagat, dialog, e shumë të tjera. Do të ishte shumë e udhës që edhe VV e LDK të jenë pjesë e dialogut, sepse në të do të vendoset për republikën e Kosovës. Nuk po diskutohet këtu a jemi pro apo kundër shkëmbimit të territoreve, e po shoh që ka edhe deputetë që po filtrojnë me presidentin. Nuk i dëgjova a janë pro apo kundër taksës, a janë pro apo kundër dialogut”, ka thënë tutje Haradinaj.Ai tutje ka komentuar akuzat e disa deputetëve për shërbim ndaj Putinit, duke thënë se një gjë e tillë është shumë e pandershme të thuhet.Në fund, Haradinaj u ndërlidh edhe me akuzat e deputetëve mes vete se kush ishte pjesë e SHIK-ut.
“Boll shumë ishit SHIK, gjysma e parlamentit ishit SHIK, marre ju koftë”, ka përfunduar Haradinaj