Fjalë Kyçe

Horoskopi ditor

Horoskopi  ditor

 

Dashi

21.03-20.04

 

Jeni të vendosur të merrni atë që dëshironi, madje edhe në qoftë se një person juaji i dashur e kundërshton sjelljen tuaj. Shoku më i mirë apo i dashuri thotë se keni qenë shumë të nxitur, por kjo nuk ju shqetëson. Për aq kohë sa ndiheni të shqetësuar, ju duhet të jeni agresiv për të ecur përpara në këtë botë. Kjo mund të jetë e vërtetë, por jo të gjitha situatat e meritojnë të trajtohen si të vështira. Punoni jashtë nëse kjo tërheqje strategjike do të jetë më efektive. Nëse jeni duke u përballur me konkurrencën e ashpër, ju keni mjaft guxim të ecni përpara.

 

Demi

 

21.04-20.05

 

Ju dini si të frymëzoni besnikërinë. Një koleg i vjetër është duke ju nxjerrë probleme, duke kundërshtuar çdo gjë që ju bëni dhe thoni. Për fat të mirë, shumica e kolegëve tuaj janë të gatshëm t’ju mbështesin. Ju jeni më të interesuar në krijimin e rezultateve duke argumentuar sesa për detajet e parëndësishme. Qëndroni të qetë para kritikës. Kur të kuptojnë se komentet e këqija nuk kanë ndonjë efekt, këta persona torturues do të mërziten dhe do të kërkojnë një tjetër viktimë. Jeni duke kërkuar punë? Kërkoni rrethit tuaj të afërt të kërkojë një pozitë për ju.

 

Binjakët

21.05-20.06

 

Është e lehtë për ju që gabimet e vogla t’i korrigjoni në një afat rekord. Pavarësisht punës suaj mbresëlënëse, ju do të keni vështirësi të merrni pushimin që dëshironi. Kjo mund të jetë një bekim në maskim. Nëse prisni edhe disa javë, do të gjeni një marrëveshje më të mirë për fluturime dhe çmime më të lira të hotelit. Jini pozitiv dhe kërkoni për mundësi të tjera për të dalluar veten në punë. Çdo projekt që kërkon vëmendje në detaje është i drejtë për rrugën tuaj.

 

Gaforrja

21.06-20.07

 

Ju jeni në qendër të vëmendjes dhe kjo ju përshtatet në mënyrë të përkryer. Është kënaqësi të tregoni talentin tuaj para një audience mirënjohëse. Ju keni aftësi të përfitoni njerëz për disa çaste. Perceptimi i asaj se çka u pëlqen, nuk u pëlqen, dhe çka ju frikëson ju ndihmon të krijoni miqësi të shpejta. Bëni veshin shurdh ndaj një të afërmi i cili gjithmonë ua lë fajin juve. Ai është i prekur nga aftësia juaj për t’u argëtuar, pa marrë parasysh se sa para keni bërë. Ju nuk keni nevojë për të bërë një pasuri për të marrë kënaqësi nga jeta.

 

Luani

21.07-20.08

 

Përfitoni nga rasti të motivoni një të afërm që ndien depresion. Edhe pse ky person i dashur ka përjetuar disa momente të vështira, ai mbetet prapë mjaft i talentuar. Bëni thirrje t’i ndjekë ëndrrat e tij, edhe nëse shihni fytyrën e refuzimit. Lajme zhgënjyese në lidhje me financat do t’ju bëjnë të rishqyrtoni punën tuaj. Mund të jetë koha për të gjetur një pozitë që paguhet më shumë. Nëse e doni atë që bëni kërkoni nga shefi juaj rritje page. Përndryshe mund të gjeni një punë me honorar për të marrë disa para shtesë.

 

Virgjëresha

Virgjëresha

21.08-20.09

 

Bëni hapin e parë me një simpati. Keni të bëni me dikë që është shumë i trembur dhe nuk mund t’i lexojë sinjalet. Duke ditur qëllimet tuaja, do të hyni në një romancë emocionuese. Me paratë e keni pick dhe nuk do të jeni në gjendje të kënaqni dashurinë tuaj me luks. Mundohuni të mos ndaleni nga zhgënjimi juaj. Kur i numëroni të mirat tuaja, ato do të rriten dhe shumohen. Tashmë jeni në një marrëdhënie? Bëni një dhuratë për dashurinë tuaj.

 

Peshorja

Peshorja

21.09-20.10

 

Ndani kohën tuaj për një projekt, pasi nuk bëhet fjalë për të rrezikuar shumë para. Shikoni mbi çdo element të punës në detaje të përpikta. Rezultatet do të jenë mbresëlënëse. Provoni të mos përfshiheni në lidhje me një çështje të dhimbshme familjare. Një i afërm ka nevojë për ndihmë, por ju nuk mund t’ia jepni. Kjo situatë është jashtëzakonisht zhgënjyese. Jepini vetes pushim. Ju mund të merrni ndihmë nga një agjenci fetare, kulturore, apo institucion. Nuk ka turp në marrjen e ndihmës.

 

Akrepi

Akrepi

21.10-20.11

 

Ju e dini se çfarë doni dhe nuk jeni të frikësuar të ndiqni ëndrrat tuaja. Ekspozimi i vetes në rrugën e rrezikut ju jep emocione. Është koha e përshtatshme të hyni në një garë, provë për një punë, apo t’i qaseni një ekzekutivi të lartë duke kërkuar mundësi për një favor. Nuk është koha e përshtatshme të merreni me tepihun e kuq. Një agjenci burokratike është duke ju dhënë një rast. Prisni disa ditë para se të kërkoni dokumente të rëndësishme, ose ju do të ngarkoni kokën tuaj me një mur me tulla.

 

Shigjetari

21.11-20.12

 

Puna në emër të grupit ju përmbush një boshllëk emocional. Kohët e fundit, ju jeni ndierë në depresion për të tjerët. Çdo herë që shikoni lajmet, dëgjoni një tjetër histori tmerruese. Duke u përfshirë në një aktivitet bamirësie, do ta kuptoni se shumë njerëz janë duke punuar për ta bërë botën një vend më të mirë. Një mik cinik do të tallet me përpjekjet tuaja. Mos lejoni që negativiteti i tij të dëmtojë kënaqësinë tuaj. Gjithkush ka mënyra të ndryshme për t’u përballur me problemet. Vazhdoni t’u bindeni instinkteve tuaja.

 

Bricjapi

21.12-20.01

 

Marrja e përgjegjësisë së një projekti të komplikuar është një shfrytëzim i mirë i aftësive tuaja udhëheqëse. Ju e dini se si t’u jepni prioritet projekteve dhe punëve që ju delegohen. Ju refuzoni të luani të preferuarit dhe jeni të gatshëm të merrni vendime që nuk janë të zakonshme. Një figurë autoritative nuk do ta miratojë metodën tuaj, por kjo po ndodh vetëm për shkak se ai po ndihet i kërcënuar nga produktiviteti juaj. Mos rrini pa bërë zë derisa jeni të rrethuar me përbuzje. Duke folur të vërtetën për ata që janë në pushtet do të arrini promovim. Ju nuk mund të jeni të dobët, kur jeni duke kryesuar një ekip.

 

Ujori

Ujori

21.01-20.02

 

Ju punoni shumë për të realizuar qëllimet tuaja të karrierës. Nëse nuk jeni duke bërë asnjë përparim, provoni disa taktika të reja. Punoni si praktikant për ndonjë kompani që e keni admiruar gjithmonë. Aplikoni për një punë që është në përputhje me aftësitë tuaja. Kryeni edhe disa punë shtesë për shefin tuaj. Bëni çdo gjë që ta merrni këtë punë. Dikush me më shumë përvojë do të jetë mospërfillës ndaj përpjekjeve tuaja, por shumica e njerëzve do të admirojnë iniciativën tuaj.

 

Peshqit

21.02-20.03

 

Disa stërvitje do t’ju largojnë tensionin seksual që është krijuar. Ju duhet një prizë për dëshirat tuaja. Bëni një shëtitje të shpejtë ose shkoni për të notuar, sepse do ta kthjelloni kokën tuaj. Ju nuk keni një bazë ligjore për të sfiduar një kërkesë trashëgimie ose të sigurimit. Në vend se të humbni kohën e çmuar dhe të ardhurat për këtë çështje, pranojeni vendimin dhe ecni përpara me jetën tuaj. Miqtë do të jenë inkurajues dhe mbështetës. Mbështetuni tek ta, kur depresioni kërcënon t’ju gllabërojë. Ata do t’ju ndihmojnë të qeshni me telashin tuaj.