Fjalë Kyçe

Lufta e ndau nga vajza, nusja ukrainase përlot moderatoren shqiptare

Lufta e ndau nga vajza, nusja ukrainase përlot moderatoren shqiptare

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u bë pjesë e programit përmes një lidhje Skype Lesia Fylymanov, vajza nga Ukraina që celbroi dashurinë në martesë në frontin e luftës.

Ajo tregoi se miqtë e ndihmuan që të gjente një vello dhe të bënte pak make up, ndërkohë që në trup mbante veshur rroba ushtarake.

Ndërkohë që Lesia është duke luftuar krah të shoqit në Kiev, vajza e tyre është zhvendosur në tjetër qytet për arsye sigurie.

E prekur shumë nga ky fakt, Lesia shpërtheu në lot gjatë intervistës, duke përlotur edhe vetë Bietën.