Fjalë Kyçe

Humb jetën alpinistja me bikini, gjendet e ngrirë

Humb jetën alpinistja me bikini, gjendet e ngrirë

Një grua tajvaneze e njohur si ‘alpiniste me bikini’; për ecje në male të larta vetëm me bikini, është gjendur e vdekur në parkun kombëtar të Tajvanin, pasi ra nga një shkëmb.

Gigi Wu, 36 vjeç, e cilia e quajti veten “Alpinistja me Bikini”, kishte nisur një ekskursion e vetme përmes Parkut Kombëtar Jushan.

Pas më shumë se një javë nga nisja ajo u gjet e vdekur. Ajo thirri një mik me në një telefon satelitor dhe i tha se kishte rënë në një luginë.

Helikopterët e shpëtimit nuk mundën që të arrinin shpejt në vendngjarje për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

36 vjeçarja u gjet e vdekur dhe e ngrirë, 28 orë pasi kishte bërë telefonatën.