Fjalë Kyçe

Humbje e madhe në botën e artit, ndërron jetë regjisori dhe aktori i mirënjohur Rikard Ljarja

Humbje e madhe në botën e artit, ndërron jetë regjisori dhe aktori i mirënjohur Rikard Ljarja

Ka ndërruar jetë në moshën 77- vjecare regjisori i mirënjohur Rikard Ljarja. Regjisori ka dhënë frymën e fundit në shtëpine e tij në Tiranë. Artisti i njohur i filmit vuante prej kohesh nga një semundje e rendë, shkruan abcnews.al

Familja njofton miqtë dhe dashamirësit se ceremonia për shkak të situatës do të jetë e ngushtë. Lamtumira e fundit do i jepet në qytetin e Shkodrës sipas amanetit te tij
Familja falenderon stafin mjekesor qe u perkujdes per nje kohe te gjate.