Fjalë Kyçe

Injorojnë shenjat paralajmëruese për mbyllje të rrugës, përplasen veturat

Injorojnë shenjat paralajmëruese për mbyllje të rrugës, përplasen veturat

Një aksident i tmerrshëm trafiku është filmuar me kamerë amatore në qytetin rus Novgorod, ku një veturë që vinte në drejtim të kundërt rrokulliset në dheun e derdhur në mes të rrugës dhe përplaset drejtpërdrejt me veturën nga e cila filmohet ngjarja.

Që të dy shoferët kishin injoruar shenjat paralajmëruese që tregonin qartë se rruga është mbyllur, duke vendosur kështu të kalojnë përmes saj, por një veprim i tillë u kushtoi shtrenjtë, transmeton Telegrafi.

Videoja është postuar në LiveLeak, ndërsa nuk dihet nëse shoferët e dy veturave kanë pësuar lëndime trupore nga përplasja e drejtpërdrejtë.

Megjithatë, shumë persona që kanë parë videon kanë kritikuar të dy shoferët për pakujdesi dhe neglizhencë.