Fjalë Kyçe

Ismaili ka këtë paralajmërim për fëmijët që kanë komplekse në zemër

Ismaili ka këtë paralajmërim për fëmijët që kanë komplekse në zemër

Kardiokirurgë nga Italia po qëndrojnë këto ditë në Prishtinë dhe bashkë me kardiokirurgë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, po operojnë fëmijët me probleme në zemër.

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se me këtë po i vëjnë edhe bazat e kardiokirurgjisë pediatrie në QKUK, shkruan Gazeta Alo.

Ismaili, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se ngritja profesionale e stafit të Kardiokirurgjisë do të na mundësojë që edhe te ne të nisin të bëhen operacione komplekse në zemër te fëmijët.

Postimi i tij i plotë:

Po i vëmë bazat edhe të kardiokirurgjisë pediatrike në QKUK. Për këtë po na ndihmon edhe ekipi i kardiokirurgëve nga Italia. Ata këtyre ditëve po qëndrojnë në Kosovë, me ç’rast po operojnë fëmijët me ndërlikime në zemër. Ngritja profesionale e stafit të Kardiokirurgjisë do të na mundësojë që edhe te ne të nisin të bëhen operacione komplekse në zemër te fëmijët. #BashkëeNdreqim/Gazeta Alo/

Fotografia e Uran Ismaili