Fjalë Kyçe

Izraeli në gatishmëri të plotë ushtarake pas kërcënimeve të Iranit

Izraeli në gatishmëri të plotë ushtarake pas kërcënimeve të Iranit

Të gjitha forcat izraelite janë në gatishmëri të plotë pas kërcënimeve të një sulmi të mundshëm iranian.

Zëdhënësi kryesor ushtarak izraelit, Daniel Hagari, ka bërë të ditur në një konferencë televizive se dhjetëra avionë luftarakë ishin në ajër si pjesë e gjendjes së gatishmërie, shkruan Skynews.

Bëhet e ditur se udhëtimet shkollore dhe aktivitetet e tjera rinore të planifikuara për ditët në vijim, fillimi i festës së Pashkës, gjithashtu janë anuluar nga Komanda e Frontit të Brendshëm.