Fjalë Kyçe

Ja kush është personi i cili kreu sulmin në Holandë

Ja kush është personi i cili kreu sulmin në Holandë

Është zbuluar personi i cili dyshohet se shkaktoi incidentin me armë zjarri në një tramvaj të Holandeës ku si pasojë një person humbi jetën e shtatë të tjerë mbetën të plagosur.

Autoritetet holandeze madje kanë bërë apel tek të gjithë ata që mund ta kenë parë në zonën e Utrech, personin në fotografi, 37 vjeçarin Gokman Tanis, njofton Klan Kosova.

Raportohet se Gokman Tanis, është i lindur në Turqi dhe pas incidentit i cili është duke u hetuar si sulm terrorist, ai ende gjendet në arrati.