Fjalë Kyçe

Ketri i rrallë shumë-ngjyrësh, do iu lë “gojëhapur” me pamjen e tij

Ketri i rrallë shumë-ngjyrësh, do iu lë “gojëhapur” me pamjen e tij

Imazhet mahnitëse të një ketri gjigant i mbuluar me lesh plotë-ngjyrësh janë përhapur në internet dhe janë kthyer në virale.

Ketri gjigant Malabar posedon një lesh me lara plot-ngjyrëshe, duke filluar nga bojë bezhi deri në hije të kafesë, transmeton lajmi.net.

Ai është dyfishi i madhësisë i të afërmve të tyre, deri në 94 centimetra më i madh.

Ketrat ekzotik preferojnë sipërfaqen e pemëve, duke u ushqyer me arra, fruta dhe lule larg nga toka, për shkaqe sigurie.

Fotografi Kaushik Vijayan, 39 vjeç, kapi pamje të kafshëve në vendlindjen e tyre amtare për të prodhuar një set imazhesh mahnitëse.

“Ketrat më mahnitën dhe unë u ngazëlleva kur kapa bukuri në aparatin tim”, deklaroi fotografi.