Fjalë Kyçe

Komisariati në Athinë qëllohet me 4 bomba Molotov, u dogjën dy makina policie

Komisariati në Athinë qëllohet me 4 bomba Molotov, u dogjën dy makina policie

Një komisariat policie në Nea Ionia të Athinës në Greqi është sulmuar me një koktej prej 4 bomba molotovësh.

Nga sulmi në orët e para të mëngjesit, saktësisht në orën 04:00, 4 bomba molotov u hodhën para komisariatit.

Nuk u dëmtua dhe u plagos njeri kurse u dogjën dy makina policie/BW.