Fjalë Kyçe

Konfirmohen katër raste me coronavirus në Serbi

Konfirmohen katër raste me coronavirus në Serbi

Numri total i të prekurve me coronavirus në Serbi ka shkuar në katër. Vetëm dje janë konfirmuar dy raste të reja të infektuarve, kështu që numri total shkon në katër.

Nga ora 18 e ditës së djeshme e deri më sot në ora 8 të mëngjesit janë testuar pesë mostra të gjakut, ku dy prej tyre kanë rezultuar pozitiv e tre tjera negative.

Kujtojmë që dje është konfirmuar rasti i dytë me coronavirus në Serbi, kësaj here bëhet fjalë për një shtetas kinez. Ai është dërguar në klinikën infektive dhe gjendja e tij aktualisht është stabile.

Telegraf.rs thotë se shtetasi kinez i infektuar me coronavirus punon në kompaninë kineze që prodhon telefona, kurse personi i dytë është një biznesmen.

Rasti i parë me cornavirus në Serbi ishte konfirmuar në qytetin Subotica, ku burri me inicialet I.XH. ka rezultuar pozitiv në testet