Fjalë Kyçe

Korrespodenti nga Turqia publikon pamje të reja nga shpërthimi në Bejrut (VIDEO)

Korrespodenti nga Turqia publikon pamje të reja nga shpërthimi në Bejrut (VIDEO)

Korrespodenti nga Turqia Ragip Soylu, i cili punon në Lindjen e Mesme, ka publikuar disa pamje të reja nga shpërthimi në kryeqytetin e Libanit, Bejrut.

Shkaku se pse ndodhen dy shpërthimet mbrëmë ende nuk dihet.

Nga këto dy shpërthime të fuqishme, kanë mbetur të vdekur së paku 78 persona dhe mbi 2 mijë e 500 të tjerë janë plagosur.

Shpërthimet e djeshme janë krahasuar me dridhjet që mund t’i shkaktojë një tërmet prej 3.3 shkallësh.

Momenti i shpërthimit është kapur nga disa kënde të ndryshme, por një video e paparë deri më tani është publikuar nga korrespodenti, Ragıp Soylu.

Në këtë video shihet momenti i dy shpërthimeve të njëpasnjëshme që goditën dje Bejrutin.