Fjalë Kyçe

Kryeipeshkvi i Nju Jorkut ndërron kapelen me plisin e një fëmije shqiptar

Kryeipeshkvi i Nju Jorkut ndërron kapelen me plisin e një fëmije shqiptar

Mijëra besimtar katolik shqiptarë të zones se Tri-Shteshit, (Nju Jorkut, Nju Xhersit dhe Kenektikët), pritën të dielën Eminencën e Tij, Cardinal Timothy Dolan..

Kryeipeshkvi i Nju Jorkut, kardinali Timothy Dolan, i njohur për humorin, ndërron kapelen e tij me atë të një djali gjatë vizitës të dielën në Katedralen “Zoja e Shkodrës” në Hartsdale të Nju Jorkut./VOA

https://www.facebook.com/zeriamerikes/videos/2065012043791966/