Fjalë Kyçe

Kryeministri shqiptar që ka ndërruar 7 profesione

Kryeministri shqiptar që ka ndërruar 7 profesione

Edi Rama njihet për shkak të aventurave të ndryshme, që nga gratë e jetës e deri tek stili i jetesës dhe tek mënyra e të bëri politikë, trasnmeton Gazeta Metro.

Edi Rama deri më sot ka ndërruar shtatë profesione, basketbollist, piktor, pedagog, ministër, kryebashkiak dhe politikan në krye të Partisë Socialiste, dhe kryeministër.

Edi Rama është kryebashkiaku i vetëm i Tiranës që ka bashkëjetuar politikisht me katër kryeministra. Pandeli Majko, Ilir Meta, Fatos Nano dhe të fundit, Sali Berisha.

Rama ka qenë i martuar me aktoren Matilda Makoçi, me të cilën është divorcuar dhe ka një djalë që quhet Gregori. Aktualisht ai është martuar me Linda Bashën.