Fjalë Kyçe

Kurti uron Dua Lipën për çmimin prestigjioz

Kurti uron Dua Lipën për çmimin prestigjioz

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka uruar këngëtaren Dua Lipa për marrjen e çmimit Grammy për albumin më të mirë vokal të zhanrit pop, duke mposhtur kështu këngëtarë të tjerë të njohur botërorë si Justin Bieber, Taylor Swift e Lady Gaga.

Kurti në një postim në Twitter ka thënë se Lipa është frymëzim për të rinjtë tanë. “E përgëzoj Dua Lipën për fitimin e Grammy për BestPopVocalAlbum. Me punën e saj, talentin e saj dhe shpirtin e saj ajo ka mahnitur botën dhe është levituar kombi i saj. Ajo është një frymëzim për të rinjtë tanë dhe një ambasadore për vendin tonë”, ka shkruar Kurti.

Urime për suksesin e saj të madh botëror Dua Lipa ka marrë edhe nga ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani.

Dua Lipa natën e ndarjes së çmimeve Grammy e përfundoi me një fitore të madhe, pasi albumi i saj i dytë “Future Nostalgia” mori çmimin për albumin më të mirë vokal pop.

Pas performancës së saj elektrizuese të “Levitating (Remix)” së bashku me DaBaby, Lipa mori çmimin Grammy, ku në garë për albumin më të mirë vokal pop ishin edhe Justin Bieber, Lady Gaga dhe Taylor Swift.

“Nostalgjia e Ardhshme do të thotë bota absolute për mua. Ajo ka ndryshuar jetën time në shumë mënyra, por një gjë që unë me të vërtetë e kuptoj është se sa lumturi është kaq e rëndësishme,” tha ajo gjatë fjalimit të saj të pranimit të çmimit Grammy.

“Unë u ndjeva vërtet e lodhur në fund të albumit tim të fundit, ku u ndjeva sikur duhej t’i bëja një muzikë të trishtuar për t’u ndjerë sikur kishte rëndësi. Jam shumë mirënjohës dhe aq e nderuar, sepse lumturia është diçka që të gjithë e meritonim dhe kemi nevojë në jetën tonë,” u shpreh këngëtarja e njohur.