Fjalë Kyçe

Ky është shoferi i autobusit që mbeti i vrarë në sulmin me armë në Gllogjan

Ky është shoferi i autobusit që mbeti i vrarë në sulmin me armë në Gllogjan

Deri tani zyrtarisht është raportuar për tre të vrarë nga një sulm me armë që i është bërë një autobusi i cili po barte nxënës.

Sulmi që është kryer me kallashnikov nga një person i maskuar, ka lënë të vrarë dy nxënës dhe shoferin e autobusit.

Mësohet se shoferi i autobusit është Gani Gjokaj.

Përveç tre të vrarëve, janë edhe disa të tjerë të plagosur.