Fjalë Kyçe

Visar Ymeri prezanton ekipin negociator

Visar Ymeri prezanton ekipin negociator

Visar Ymeri i PSD-së, derisa ka prezantuar rezolutën e propozuar nga partia e tij, ka thënë se ekipi negociator do të përbëhet nga nëntë persona.

Ai ka thënë se ekipi negociator do të përbëhet nga Shpend Ahmeti, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Avni Arifi, Behgjet Pacolli, Mahir Jagcilar dhe Dardan Gashi. Dy vendet e rezervuara për VV-në dhe LDK-në do t’i zë Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani.

———————-

Mbahet Seanca e Kuvendit për dialogun Kosovë-Serbi

 

Ka nisur Seanca e jashtëzakonshme për Ekipin Dialogues.

Fillimisht seanca ishte paraparë të mbahej në orën 14:00, por është shtyrë për orën 16:30.

Deputetët kanë hyrë në sallën e Kuvendit, ndërkaq pritet që të fillojë seanca.

Shtyrja e seancës është bërë për shkak të vdekjes së vëllait të deputetes së PDK-së, Megjide Mjaku,

Rezoluta e PSD-së kërkon përfshirje të opozitës në negociatat me Serbinë.

Sipas kësaj rezoluta që po pritet të votohet, Shpend Ahmeti do të ishte bashkëkryesues i delegacionit me Fatmir Limajn.