Fjalë Kyçe

Mbi tetë të vrarë nga të shtënat në dy shisha-bare në Gjermani

Mbi tetë të vrarë nga të shtënat në dy shisha-bare në Gjermani

Tetë persona kanë mbetur të vdekur dhe pesë tjerë janë plagosur, pasi që një sulmues ka hapur zjarr mbi një shisha bar në qendër të qytetit gjerman, Hanau, mesnatën e së mërkurës.

Mediet lokale gjermane kanë raportuar edhe për një sulm, në një pjesë tjetër të këtij qyteti.

Sipas zyrtarëve, të dyshimtit kanë ikur prej vendit të ngjarjes dhe ndodhen aktualisht në arrati, raporton gazeta gjermane “Bild”.