Fjalë Kyçe

Momenti qesharak kur gruaja ia jep shpullë burrit që nuk mbante maskë dhe po llomotiste

Momenti qesharak kur gruaja ia jep shpullë burrit që nuk mbante maskë dhe po llomotiste

Ky është momenti kur një pasagjer i EasyJet që refuzon të vendosë maskën qëllohet me shpullë nga gruaja e tij derisa po llomotiste duke penguar pushuesit që ishin në udhëtim.

Pamjet e sikletshme tregojnë burrin i cili shkon duke u ngritur zërin kundër mbulimit të fytyrës dhe e quan gruan e tij një ‘imbecile’ gjatë një fluturimi nga Manchester në Tenerife më 6 shtator.

I ndikuar nga teoritë konspirative, pasagjeri dëgjohet duke thënë: ‘Të gjithë ju gënjejnë, sa më gjatë që i vini ato maska, aq më gjatë vazhdon kjo pandemi.

“Zoti ju ndihmoftë” dëgjohet duke thënë në një incizim amator. ‘Luftoni përsëri’, thërret ai.

Burri i thotë gruas së tij: ‘Mbylle gojën’ para se ajo të dëgjohet duke e goditur shuplakë.

Më pas ai ka tentuar të hakmarret ndaj gruas, para se të tjerët të hidheshin në ndihmë të gruas. Një prej pasagjerëve dëgjohet duke thënë: ‘Çfarë po bën?’

Pasi burri quhet ‘frikacak’, ai përgjigjet: ‘Unë do të të luftoj ty djalosh, unë do të të thyej hundët.’

Linja ajrore konfirmoi se policia ishte prezente në fluturim për shkak të një pasagjeri me sjellje jokorrekte e që refuzonte të mbante maskën ‘.

Shoqëruesit e fluturimit shihen duke ndërhyrë drejt fundit të videos, duke u thënë udhëtarëve të ulen ndërsa aeroplani po bënte uljen në tokë.