Fjalë Kyçe

Ndahen çmimet në Dokufest, triufon Timebox nga Nora Agapi

Ndahen çmimet në Dokufest, triufon Timebox nga Nora Agapi

“Timebox” nga Nora Agapi ka rrëmbyer çmimin “Best Balkan Documentary” në edicionin e 19-të të “Dokufestit” që për nëntë ditë është mbajtur në Prizren.

Duke kombinuar incizimin e ditëve të sotme me arkivin e gjerë, ky film shpalos një portret intim familjar bashkë me një koleksion personal të pamjeve që dokumenton ndryshimin brenda një strukture politike. Ky film është një kapsulë e bukur kohore e një vendi në ndryshim dhe vlerat e një personi brenda tij, transmeton Koha Ditore.

DokuFest gjithashtu nga edicioni i 19-të do të jetë festival kualifikues për çmimin BAFTA për filmat e shkurtë.