Fjalë Kyçe

Ndahet nga jeta, Turqia mbetet pa këtë aktor

Ndahet nga jeta, Turqia mbetet pa këtë aktor

Aktori turk Aytaç Arman është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare, transmeton lajmi.net.

Sipas mediave turke ai vuante nga kanceri dhe po trajtohej në një spital në Stamboll, mirëpo nuk mundi që ta mposhtë sëmundjen.

Homazhet për aktorin turk u zhvilluan sot në teatrin Beyoglu Atlas, ku i është dhënë lamtumira e fundit.