Fjalë Kyçe

Ndërroi jetë artisti Gurakuq Dobruna

Ndërroi jetë artisti Gurakuq Dobruna

Artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi, ka vdekur mbreme pasi ishte shtrirë në spital tash e gjashtë ditë dhe ishte në gjendje kritike.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditëve, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Kujtojmë se artsti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja.