Fjalë Kyçe

Ndërron jetë aktori i famshëm Sean Connery i njohur për rolin e James Bondit

Ndërron jetë aktori i famshëm Sean Connery i njohur për rolin e James Bondit

Ka vdekur në moshën 90 vjeçare aktori i famshëm skocez, Sean Connery, i cili është i njohur për rolin e tij të James Bond.

Lajmin për vdekjen e kanë konfirmuar familja, raporton BBC, transmeton Gazeta Express.

Përgjatë karrierës së tij Connery ka fituar çmime Oscar, Bafta dhe Golden Globe.