Fjalë Kyçe

Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Në moshën 88 vjeçare ka ndërruar jetë aktori i famshëm amerikan, Rip Torn.

Ai u ba i njohur në rolin e tij si Artie në “The Larry Sanders Show”.

Torn fitoi një Emmy për rolin e tij ‘Larry Sanders’, si dhe ishte kandidat për Oskan në vitin 1984 për “Cross Creek”.

Rip bëri debutimin e tij të filmit në filmin e vitit 1956 “Baby Doll”.

Nuk ka asnjë informacion për vdekjen e tij nga familja të cilët nuk kanë dhënë ende shkaqet e vdekjes.