Fjalë Kyçe

Ndërron jetë cicëroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

Ndërron jetë cicëroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe veterani i UÇK-së, Rifat Bejta.

Bejta i cili ishte edhe mësimdhënës, njihej si cicëroni i parë në kompleksin “Adem Jashari”.

Ai njihet për kontributin e tij të veçantë edhe kohëve më të vështira për vendin tonë.