Fjalë Kyçe

Ndërron jetë Dylani i “Beverly Hills 90210”

Ndërron jetë Dylani i “Beverly Hills 90210”

Aktori amerikan Luka Perry ka ndërruar jetë sot në moshën 52 vjeçare pas një sulmi në tru.

Luka vdiq të hënën në mëngjes në Spitalin e Shën Jozefit në Burbank, njofton Klan Kosova.

Sipas përfaqësuesit të tij, Luka ishte i rrethuar nga fëmijët e tij Jack dhe Sophie, të fejuarin Ëendy Madison Bauer, ish-gruaja Minnie Sharp, nëna Ann Bennett, babai Steve Bennett, vëlla Tom Perry, motra Amy Coder dhe familjarë të tjerë të ngushtë.

Perry kishte pasur edhe më herët sulme të tilla.

Ai ishte i njohur për rolin e Dylan McKay në serialin “Beverly Hills 90210” nga viti 1990 deri në 1995 dhe përsëri luajti nga viti 1998 deri në vititn 2000.