Fjalë Kyçe

Ndjente dhimbje në fyt, ajo çfarë i gjetën mjekët e “tmerroi” atë

Ndjente dhimbje në fyt, ajo çfarë i gjetën mjekët e “tmerroi” atë

Një filmim tronditës tregon mjekët duke larguar një shushunjë të madhe, e cila pluskonte në fytin e një pacienti.

Sipas pacientit, identiteti i së cilit nuk u bë i ditur për shkaqe privatësie, ai kishte kollitur gjak për dy muaj rresht, transmeton lajmi.net.

Mjekët kanë paralajmëruar për rreziqet për pirjen e ujit të papërpunuar, pasi në fytin e një pensionisti u gjet një shushunjë, si rezultat.

Pacienti, 60 vjeç, ishte duke u përpjekur të shërojë fytin e tij dhe kollën e përgjakur për dy muaj me vizita mjekësore, por vazhdimisht u keq-diagnostikua.

Misteri pas kollës kronike u zgjidh përfundimisht kur kërkoi specialistë në Spitalin e Xingwen County të Mjekësisë Tradicionale Kineze.

Doktor Zhang Dadong kreu një endoskopi tek pensionisti dhe menjëherë zbuloi gjallesën ngjitur në rrugën e frymëmarrjes.

Madje, spitali publikoi disa pamje nga momenti i trajtimit të pacientit, që përfshijnë shushunjën dhe pamjet nga endoskopia.