Fjalë Kyçe

Ndodh edhe kjo: Shoferi i autobusit s’i lë francezët të hyjnë pa maska, rrihet për vdekje

Ndodh edhe kjo: Shoferi i autobusit s’i lë francezët të hyjnë pa maska, rrihet për vdekje

Ngasësi i një autobusi në jugperëndim të Francës ka pësuar vdekje klinike, pasi që është rrahur prej pasagjerëve, që refuzonin t’i mbanin maskat.

Shoferi në Bayonne kishte refuzuar t’i lërë disa njerëz – që nuk kishin bileta dhe nuk po bartnin maska – të hypnin në autobus të dielen mbrëma, shkruan BBC.

Shoferi, rreth 50-vjeçar, ka pësuar lëndime të rënda, pasi që e kanë goditur vazhdimisht.

Ai është shpallur i vdekur klinikisht të hënë.

Sipas “France Bleu”, një numër personash janë arrestuar, derisa shërbimet e autobusëve rajonalë po hasin në vështirësi të mëdha, pasi që shoferët po refuzojnë të shkojnë në punë.

Maskat janë obligative në këtë pjesë të Francës.