Fjalë Kyçe

Nga bora e madhe në Gjermani, bllokohen rrugët

Nga bora e madhe në Gjermani, bllokohen rrugët

Moti i keq po mbretëron në Gjermani.

Reshjet e borës kanë mbuluar rrugët të cilat janë bërë vështirë të kalueshme.

Sipas disa pamjeve, shihet se nga bora është bllokuar rrugët qytetin e Mynhenit.

Për pasojë, një kamionë gjatë mbrëmjes së sotme ka rrëshqitur duke bllokuar rrugën.

Derisa, policia dhe njësia e zjarrfikësve gjendën në vend të ngjarjes dhe po mundohen të bëjnë tërheqjen e kamionit të bllokuar.

Në anën tjetër shumë mërgimtarë sot janë nisur për në vendet ku jetojnë.

U bëhet thirrje atyre që të kenë kujdes gjatë rrugës për shkak të motit jo të mirë dhe me reshje bore që po mbizotëron këto ditë.