Fjalë Kyçe

Pamjet kur ndërtesa bie mbi autobus duke lënë udhëtarët të vdekur në vend

Pamjet kur ndërtesa bie mbi autobus duke lënë udhëtarët të vdekur në vend

Të paktën nëntë persona kanë vdekur pasi një ndërtesë 5-katëshe që po rrëzohej në Korenë Jugore, u shemb në një autobus, zyrtarët thanë.

Tetë të tjerë janë lënduar nga shembja, raporton BBC.

Autobusi po bartte 17 persona dhe ishte ndalur në një rrugë pranë.

Arsyeja e shembjes nuk u bë e qartë dhe ekipet e kërkimit janë duke kërkuar për të mbijetuar që mund të kenë mbetur nën rrënoja.