Bricjapi: Do të ketë një gjendje astrologjike të forcës këtë javë, kështu që Dielli do t’ju lërë të bashkoheni me shenjën e Ujorit. Ju jeni në një pikë kthese në jetën tuaj, ju duhet të ktheni një faqe për të hapur një të re, siç tregohet nga parashikimet astrologjike të vitit 2020. Horoskopi i përjavshëm është me fat për ndjenjat. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit rreth jush do të jenë më të lehta dhe papritmas do të jeni në humor të mirë. Mërkuri do të jetë në pamje të mirë deri në 16, një tranzit i shpejtë por efektiv për t’u ribashkuar me një nga të dashurit tuaj. Mund të jetë e ndërlikuar për shkak të krenarisë suaj, por kjo nuk ju ndalon të ndërmerrni hapin e parë sepse nëse është tjetri që e bën atë, kjo do të tregojë se ai ose ajo është më i fortë se ju. Krenaria mund të jetë një formë e dobësisë.

Ujori: Horoskopi i javës së ardhshme tregon se do të keni një frymë të fortë kundërshtie dhe do të jeni edhe më befasues në këto ditë. Nëse nuk doni të kaloni kohë duke diskutuar me të tjerët, do të duhet të mbylleni! Planeti i ndjenjave ju lërë të bashkoheni me Peshqit, të cilat mund të nxjerrin në pah nevojat tuaja emocionale. Mos u çuditni nëse keni nevojë për butësi. Do të ketë një problem të papritur në punë dhe planet tuaja mund të ndryshojnë në minutën e fundit. Nuk ka rëndësi, ju do të gjeni një zgjidhje tjerët që do jetë shumë domethënëse dhe të vlefshëme. Kjo mund të thotë që ju jeni përshtatur me të papriturat dhe të gjitha kufizimet që planeti Uran ju ka imponuar juve për më shumë se një vit. Kjo ju mëson të pranoni ndryshimet dhe të përfitoni prej tyre.

Peshqit: Horoskopi i përjavshëm është pozitiv dhe tregon që ju keni të gjitha kartat në dorë për të zhvilluar një projekt, kështu që mos qëndroni vetëm dhe vazhdoni përpjekjet tuaja. Ato do ju bëjnë të suksesshëm. Venusi arrin në shenjën tuaj, është një ngjarje që zhvillohet vetëm një herë në vit. Dhe do të formojë një pamje të mirë me Uranin, i cili mund të inkurajojë shtypjen e vërtetë. Në punë mund të krijoni projekte të reja falë mbështetjes së miqve, Mërkuri thotë që ju keni një shans të mirë për të parë idetë tuaja të realizohen. Sido që të jetë, mos u kufizoni sepse mund të keni në mendje shumë projekte të tjera dhe, falë Mërkurit, mund të jeni mjaft të zgjuar dhe të shihni aq sa duhet për të ditur nëse këto janë projekte të mira dhe janë të arritshme.

Dashi: Aspekti i shkëlqyeshëm i Jupiterit tregon që kjo është një kohë e mirë për të mobilizuar dhe arritur qëllimet tuaja, me kusht që ato të jenë realiste. Planeti i dashurisë hyn në Peshqit në të 13-tën, shenjën që ju paraprin në timonin e zodiakut. Është e mundur që ju mund ta keni të vështirë të shprehni ndjenjat tuaja! Ata që lindin nga shenja janë vërtet të favorizuar dhe plot energji pozitive! Bëni sporte këtë javë, edhe në konkurrencë, ju keni një shans për të fituar. Do të keni një aspekt të mirë të Marsit që thekson shpirtin tuaj konkurrues dhe përqendrohet në dëshirën tuaj për të fituar.

Shenja më të qëndrueshme të javës në dashuri, fat dhe sukses

Shigjetari: Horoskopi i javës që vjen tregon që do keni shumë energji. Mundohuni ta përdorni me mençuri dhe si një motor për të arritur qëllimet tuaja. Në familje do jeni të rrëthuar nga njerës dhe shumë dashuri. Mund të ketë një përvjetor, dasmë ose aheng të planifikuar për ditët në vijim gjë që ju bën shumë entuziastë. Jupiteri, guvernatori juaj i planetit, do të fillojë një tranzit interesant që gjithashtu mund t’ju ndihmojë të përfundoni një shitje që ka zvarritur shumë gjatë. Në qoftë se dikush ju ka borxh para ose ia keni borxh dikujt tjetër, do të ketë një operacion që do t’ju shqetësojë në ditët në vijim dhe do të duhet të jeni të kujdesshëm.

Demi: Horoskopi i përjavshëm është pozitiv, është koha e duhur për të përfituar nga aspekti i shkëlqyeshëm i Jupiterit, planeti që zgjerohet. Karriera juaj mund të hiqet, ose ju mund të përfitoni nga kushte të favorshme që do t’ju ndihmojnë të pohoni veten. Në një nivel emocional, disa tensione janë të mundshme në marrëdhënien tuaj. Por do jetë dikush përreth jush që mund t’ju dëgjojë dhe ju ngushëllojë. Ju nuk do të ndiheni vetëm. Jeni pak të destabilizuar nga emocionet, por gjithashtu do jeni të vendosur të merrni përballeni me një pengesë të lehtë. Do t’ju zgjasë edhe pak kohë për ta kthyer faqen e librit. Në fakt, dikush që është shumë afër jush nuk do të pajtohet me atë që keni planifikuar: harroni atë dhe bëni atë që doni të bëni.

Virgjëresha: Ke punuar shumë me muaj. Dhe përpjekjet tuaja duhet të shpërblehen së shpejti. Në punë ka nga ata që mund t’ju përgëzojnë ose t’ju ofrojnë një promovim të merituar. Horoskopi për javën e ardhshme tregon se do të ketë një situatë shumë të mirë ekonomike që ju pret në një nivel sentimental! Nëse jeni beqar, dashuria në shikim të parë bëhet e mundur. Një paraqitje e shpejtë e Mërkurit në një aspekt të favorshëm do t’ju ndihmojë të flisni qartë. Por mbi të gjitha në punën tuaj, java që vjen do të jetë e favorshme. Këtë fundjavë, edhe nëse nuk ka asgjë konkrete, pa dyshim që do të mund të imagjinoni një zhvillim të shkëlqyeshëm në karrierën tuaj.

Binjakët: Atmosfera është ende pak e tensionuar. Ka stres në ajër, marrëdhëniet tuaja me ata rreth jush nuk janë paqësore. Mos reagoni ndaj provokimeve. Këtë javë Venusi bashkohet me Peshqit në 13: një flirtim i vogël me një epror ose klient është i mundur. Por a është me të vërtetë e arsyeshme? Ka nga ata që mund të mërziten nga kundërshtimi i Marsit. Një gjendje astrologjike që tregon një marrëdhënie fuqie, por duhet të shihni një zgjidhje së shpejti. Ju keni ndjenjën e të qenit perfekt në arsye, dhe se është i gjithë faji i tjetrit nëse ndodh diçka.

Shenjat që do pësojnë rënie gjatë kësaj jave

Luani: Biznesi juaj mund të rritet dhe t’ju japë shumë më tepër punë në baza ditore. Ndonjëherë do të mbingarkoheni dhe do të jetë e vështirë për ju të vendosni kufij. Xhelozia tipike e Luanit është në ajër, pavarësisht nëse vjen nga ju ose partneri juaj. Gjëja më e mirë për të bërë? Arsyetoni dhe mos lejoni që fantazitë tuaja të mposhten. Java fillon me Hënën që vendoset në shenjën tuaj deri të hënën. Do të keni një kohë të vështirë për të hequr qafe një ndjenjë të pakëndshme. Por qëndroni racional, kjo përsëri shqetëson disonancën e Uranit: asgjë konkrete nuk do të ndodhë, por do të detyroheni të mendoni për rritjen tuaj. Ju jeni të detyruar ta shikoni të ardhmen në fytyrë dhe të mos përpiqeni të gjeni ide që mund të bëjnë që gjithçka të kthehet si më parë. Pranoni të tashmen dhe lëvizni tutje.

Peshorja: Horoskopi i përjavshëm tregon se marrëdhënia juaj me autoritetin nuk do të jetë e lehtë. Edhe nëse e keni të vështirë të mbani urdhra, përpiquni të mos reagoni shumë! Venus tashmë po arrin në Peshqit, një shenjë në të cilën është romantike dhe do të pushtojë sektorin tuaj të punës. Ju gjithashtu mund të keni një shtypje ndaj një kolegu. Në përgjithësi ju pëlqen të ndihmoni dhe kjo është ajo që do të bëni këtë javë. Ju do të mbështesni një nga të dashurit tuaj dhe ndoshta edhe dikë në familje, prind ose fëmijë. Disa do të punojnë në disa fronte: ose të japin një kontribut në një vend pune ose edhe të japin këshilla të mira.

Akrepi: Situata ekonomike është e favorshme. Mundohuni ta lini veten të udhëhiqet nga jeta dhe të tregoni rrugën e duhur. Keni më pak kontroll. Java premton të jetë e këndshme dhe e dobishme në fushën sentimentale. Do të jeni më të gjerë se zakonisht dhe kjo për gëzimin e të dashurve tuaj. Për horoskopin e javës, ka të ngjarë që deri në 16 janar ju mund të takoheni me një person të ri. Personi në fjalë mund të ju telefonojë, ju mund t’i takoni ata me të afërmit etj. Një takim i rëndësishëm mund të jetë planifikuar gjithashtu në ditët në vijim.

Gaforrja: Një bashkëpunim mund të jetë në qendër të shqetësimeve tuaja. Do të jetë pozitive për disa, më pak për të tjerët. Do të duhet të merrni një vendim. Gjithçka duhet të shkojë pa probleme në jetën tuaj të dashurisë, fluksi i mirë i kombinuar i Venusit dhe Uranit mund t’ju inkurajojë të ringjallni jetën tuaj të dashurisë. Mërkuri është kundër: është një kohë e mirë për të negociuar një kontratë dhe madje edhe për të nënshkruar diçka. Për sa kohë që Mërkuri nuk është retrograde ju mund të jeni të sigurt! Por do të duhet të përballesh me dikë të ashpër, i cili nuk do të jetë aspak në humor të duhur dhe nëse dëshiron të negociosh, të ulësh një çmim, do të duhet të vendosësh veten në të njëjtën linjë si pala tjetër.