Fjalë Kyçe

Pas nëntë orëve , shuhet zjarri në Notre Dame

Pas nëntë orëve , shuhet zjarri në Notre Dame

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas nëntë orësh, tha brigada e zjarrit e qytetit.
Zjarri shpërtheu të hënën mbrëma dhe u zgjerua për disa orë përpara se 400 zjarrfikës, duke punuar me aftësi dhe saktësi për të shmangur dëmtimin e mëtejshëm të pikëpamjes mesjetare, ia dolën ta sillnin nën kontroll, raporton “CNN”, transmeton lajmi.net.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka premtuar rindërtimin e katedreales.