Fjalë Kyçe

Pas takimit me Haradinjan, Thaçi niset drejt SHBA-së

Pas takimit me Haradinjan, Thaçi niset drejt SHBA-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci sapo u nisë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerkës ku së bashku me shumë liderët të tjerë do të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit.

Thaci këtë e tregon edhe në faqen e tij zyrtare në facebook se po niset drejt SHBA-së dhe se miqësia me SHBA-në dhe vlerat perëndimore do të jenë përjetësisht përkushtimi i Kosovës, shkruan Gazeta Alo.

Ky është postimi i plotë i tij:

“Sapo u nisa për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku bashkë me liderë të shumtë botërorë do të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit. Miqësia me SHBA-në dhe vlerat perëndimore do të jenë përjetësisht përkushtim i Republikës së Kosovës”.

Kujtojmë së para së të niset drejt SHBA-së ai u takua më kryeministrin Haradinaj në zyret e Qeverisë ku diskutuan për agjendat shteërore./Gazeta Alo/