Fjalë Kyçe

Për të apasionuarit e Thrillerit! 12 filma psikologjikë që s’duhen humbur në këto ditë karantine

Për të apasionuarit e Thrillerit! 12 filma psikologjikë që s’duhen humbur në këto ditë karantine

Përpos leximit, produktet kinematografike janë një tjetër arratisje interesante në këto ditë pandemie. Teksa gjendeni në shtëpi, si mënyra kjo e duhur për të luftuar Covid-19, ne do t’ju listojmë disa filma psikologjikë që pritet t’ju shkaktojnë të dridhura.

Të apasionuarit pas Thriller-it të bëhen gati.

Nomis, 2018- Një film tepër emocionues. Cooper, një ish-gjyqtar i portretizuar nga Ben Kingsley është i zhgënjyer me sistemin e drejtësisë ndaj vepron sipas metodës vetjake për kapjen e kriminelëve. Ai e përdor partneren e tij si karrem për djemtë e këqij, por gjatë një operacioni diçka shkon keq dhe vajza rrëmbehet nga një maniak.

Angel of Mine, 2019- Personazhi kryesor Lizzie humbi vajzën e saj të porsalindur disa vite më parë. Edhe pse u përpoq ta merrte veten nga e gjitha kjo, ajo dështoi.Gruaja ndahet nga burri i saj dhe bëhet shumë e mbyllur në vetvete. Por në një moment, ajo takon 7-vjeçaren Lola

Swallow, 2019- Gjithçka në jetën e Hunterit duke e shkëlqyer: ajo kishte miq, një burrë të pasur të dashur dhe pronare e një shtëpie të madhe. E vetmja gjë që dëshironte të kishte ishte një fëmijë.

A Quiet Place Part II, 2020- Bota është plot me monstra të tmerrshme që reagojnë ndaj zhurmës, kështu që familja krijon një gjuhë shenjash që të komunikojë.

The Mustang, 2019- Roman Coleman bëhet pjesëmarrës i një programi që përfshin trajnimin e kuajve të egër. Çfarë ndodh më tej?

The Song of Names, 2019- Clive Oëen dhe Tim Roth portretizojnë personazhet kryesore në këtë histori emocionuese intriguese. Filmi është vendosur në Luftën e Dytë Botërore në Londër. Prindërit e një futbollisti të ri dhe të talentuar të violinës, të quajtur Dovidl vdesin.

Based on a True Story, 2017- Në film, një shkrimtare e re, Delphine, boton një roman për tragjedinë e saj familjare dhe shpejt bëhet e famshme. Por jo të gjithë janë të kënaqur me punën e saj: shkrimtarja merr shumë letra me kërcënime.

You Shall Not Sleep, 2018- Shumë vite më parë, pacientët e një institucioni psikiatrik shkruan një shfaqje teatrore dhe tani një drejtor vendos të fillojë një projekt dhe të vërë në skenë këtë shfaqje. Një grup aktorësh të teatrit vijnë në një ndërtesë të braktisur azili dhe ata duhet të ndjekin një rregull të rreptë: nuk mund të flenë në mënyrë që të përjetojnë të gjitha emocionet. Gradualisht, vetëdija e tyre fillon të ndryshojë dhe ata shohin gjëra që nuk mund t’i shpjegojnë. A është mendja e tyre apo diçka më misterioze?

Thoroughbreds, 2017- Historia është mjaft e thjeshtë: në fëmijëri, Lily dhe Amanda ishin mike të mira, por me kalimin e kohës ata u shkëputën dhe komunikimi i tyre u ndal. Po pastaj?

Gone, 2012- Disa vite më parë, personazhi kryesor i filmit, Jill, u rrëmbye nga një vrasës seral. Ajo arrin të ikë, por agresori u zhduk, dhe gropa ku pretendohej se ishte mbajtur nuk u gjet..

Sorry We Missed You, 2019- Kjo është një dramë e mahnitshme për luftërat e përditshme. Historia rrotullohet rreth familjes Turner. Gjithçka ishte e shkëlqyeshme: dasma, fëmijët, dashuria dhe harmonia. Ajo çfarë ndodh më pas duhet parë…

The Ones Below, 2015- 2 familje jetojnë në kate të ndryshme. Kate dhe Justin janë në pritje të një fëmije, ashtu si fqinjët e tyre më poshtë. Pastaj, ndodh një aksident: vajza në katin e fundit humbet foshnjën e saj dhe ajo fajëson … fqinjët lart.